Brakuje ci pieniędzy na wakacje? Pożycz, ale…

Wakacyjny wyjazd to spory wydatek. 60% Polaków – nauczone doświadczeniem – pieniądze na letnie szaleństwa odkłada. Zajmuje nam to od 6 do 12 miesięcy. Spora grupa osób wypoczynek finansuje z wypłat. Ci, którym pensja nie wystarcza, sięgają po pożyczkę.

Kiedy decydujemy się pożyczyć pieniądze na wakacje, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka spraw. Po pierwsze należy unikać pożyczek z krótkim czasem spłaty. Po powrocie z podróży może się okazać, że termin zwrotu zobowiązania jest tuż-tuż, a w portfelu – pustka. Drugi aspekt to wysokość pożyczki. „Nie bierzmy jej zbyt dużej – jedynie tyle pieniędzy, ile pozwoli na spokojny odpoczynek. Rozsądna suma będzie możliwa do spłaty bez problemu” – mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza z Provident Polska.

Podczas wyboru pożyczki trzeba zwrócić uwagę na jej całkowity koszt. „Przed podpisaniem umowy przeczytajmy postanowienia końcowe, w których są zawarte ukryte opłaty i informacje o ewentualnych karach” – radzi ekspert. Sprawdźmy też, czy oprocentowanie zapisane w dokumencie nie różni się od tego, o którym była mowa w ofercie reklamowej.

Nie zapominajmy również o zachowaniu bezpieczeństwa wtedy, gdy już wzięliśmy pożyczkę. Wszystkie ważniejsze opłaty zróbmy na samym początku, by nie nosić całej otrzymanej gotówki ze sobą. Jeśli korzystamy zaś z karty, nauczmy się na pamięć numeru PIN. Warto oprócz tego zastrzec dzienny limit transakcji. Pozwoli to nie tylko na kontrolowanie wydatków, lecz także – gdybyśmy zostali okradzeni – na zminimalizowanie strat. Ponadto nie wypłacajmy pieniędzy z przypadkowych bankomatów.

Ocena

You may also like...

1 Response

  1. kornik@wt.pl' kirk0 pisze:

    Tylko ostatni idiota brałby pożyczkę na wakacje. Dobry zwyczaj comiesięcznego odkładania sprawdza się znacznie lepiej!!!

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podziel się